sobota, 21 marca 2015

# 51

Witam wiosennie!
Pierwszy dzień wiosny dobiega właśnie końca. Umyłam okna, pralka wyprała firanki (dzielimy się robotą Drodzy Państwo :) ). Jest miło i przyjemnie. I tylko ręce wiecznie marzną. Dłonie składają się z pięciu lodowatych paluszków. Wiosno, ogrzej mnie nieco bardziej, dobrze?
Co dziś dla Was mam? Pocztówkę z Białorusi. Poznajcie moi Państwo bardzo sympatycznego jeża. Nie gryzie. Nie używa swoich kolców, nie trzeba go karmić. No cóż, ma niestety pewną wadę. Jaką? Mianowicie przytulić też się do niego nie można :] Otrzymując tą pocztówkę przeżyłam bardzo pozytywne zaskoczenie. Mimo tego, że nadawca pochodzi z Białorusi cała wiadomość na odwrocie kartki wypisana była po polsku. Okazało się, że chłopak, od którego dostałam pocztówkę często przebywa w Polsce na wymianach i stąd doskonale zna język polski. Długo utrzymywaliśmy ze sobą później kontakt mailowy i właściwie nie wiem jak to się stało, że kontakt się urwał. Wracając do jeża - w okresie letnim pod moim balkonem maszeruje całe stadko tych stworzonek. Wydają dziwne dźwięki a wieczorami nocują u mnie w ogródku :)
I jeszcze jedno na zakończenie :) Oto co wysłałam w ubiegłym tygodniu. Było tego całkiem sporo.
Pocztówki, które widać pochodzą z serii "Czwórka" i są przepięknymi akwarelami. Wszystkie poszły na wymianę na fb. Gdyby ktoś chciał się wymienić - zapraszam, mam stały dostęp do tych pocztówek ( czyli wiem, w którym sklepie można je dostać ;) ). Nie ujęłam tu jednego listu, który również został wysłany w minionym tygodniu :)
Tyle na dzisiaj Drodzy Państwo :)

9 komentarzy:

 1. Ładna ta maxikartka z jeżykiem. I stempelek, i znaczek, wszystko w temacie. Akwarelki też sympatyczne. Mycie okien niestety nas nie omija, zwłaszcza o tej porze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne kartki, ja też wiosnę przywitałam myciem okien :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nadawca postarał się i dobrał także odpowiedni tematycznie znaczek do pocztówki.
  Wysyłałem kiedyś pocztówkę PC na Syberię do rodowitego Rosjanina, który uczy się polskiego i prosił o wiadomość w naszym pięknym języku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. szczerze mówiąc ten jeżyk bardzo mi się spodobał ^^ połączenie tematyczne kartki i znaczka wygląda bajecznie, ja mam chyba tylko 2 takie kartki, gdzie obrazek pocztówki i to, co przedstawia znaczek, są powiązane tematycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na jednej kartce aż 3 jeżyki. A ten ze stempelka jest najsłodszy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyżby list do mnie ;))? Bo ja coś dostałam od Ciebie ;) I już nawet chciałam dziś wysłać odpowiedź, ale sklepik filatelistyczny zamknięty...
  Kartka jest urocza. U mojej babci w ogródku były kiedyś jeże. U nas na wsi nie spotkałam ich jeszcze.
  Co to za wiosna, jak dziś zmarzłam bez czapki i zakładam rękawiczki, ech.
  Kartki z Białorusi zazwyczaj dostawałam niewypisane albo napisane po rosyjsku bądź też tylko z krótkimi pozdrowieniami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham Jeże całym sercem, chociaż osobiście wolę te domowe. Jak dobrze pójdzie za kilka miesięcy będę miała takiego Franka na wychowaniu :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie lubię jeżyki :) Jednego wieczoru siedziałam sobie w parku i przytuptał do mnie taki jeden :) Przesłodkie zwierzaki :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię oglądać zdjęcia domowych jeżyków i filmiki z ich udziałem - jak się kąpią, albo jak siedzą na człowieku, wyglądają tak słodko! :)

  OdpowiedzUsuń