wtorek, 2 grudnia 2014

# 34

Witajcie drodzy czytelnicy! Znowu trochę mnie nie było. Ale ponownie wracam. W ubiegłym tygodniu miałam małe urwanie głowy. Tyle spraw do załatwienia... Na dodatek zostałam zasypana listami. Akurat wtedy, kiedy naprawdę nie miałam czasu na odpisywanie. Dzisiaj wyślę trzy odpowiedzi :) Kolejna porcja jeszcze w tym tygodniu :) I niestety muszę również odesłać swój telefon. Tak, tak, dotarł po dwóch i pół miesiącach i okazał się trefny. Ja to mam szczęście.
Dzisiaj pocztóweczka z Finlandii. Lubię pocztówki z tego kraju. W listopadzie algorytm na postcrossing zaszalał. Dostałam znacznie więcej pocztówek niż sama wysłałam. Korzystaliście kiedyś z portalu napiszkartkę.pl? Ja ostatnio korzystam z ich usług, ale wbrew temu co piszą kartki nie dochodzą szybciej. Powiedziałabym, że jest wręcz odwrotnie. Jedyny plus to taki, że wysyłka jest znacznie tańsza. Tym samym mogę wysyłać więcej kartek. Iisalmi, które widać na pocztówce obok to niewielkie, ale niezwykle urocze miasteczko. Jakie jest Wasz pierwsze skojarzenie kiedy słyszycie "Finlandia"? Moje to ( proszę się nie śmiać ) Janne Ahonen. Tak proszę państwa, fiński skoczek narciarski, który aktualnie na przemian kończy i wznawia karierę :)
Jak Wam minęły andrzejki? Rozpoczęliście już przygotowania do świąt? Pierwszą wystawę świąteczną widziałam (uwaga, uwaga)... 11 października! A teraz to już po prostu natłok wszystkiego co tylko może się ze świętami kojarzyć :)
Pozdrawiam Was cieplutko :)

3 komentarze:

 1. Jak słyszę Finlandia to myślę: zimno, zimno, zimno, a dopiero potem odrobinę, a nawet więcej niż odrobinę ciepła, potem św. Mikołaj i Laponia. A, no i Muminki!
  Ja w andrzejki jeszcze zdrowiałam, choć w tym roku chciałyśmy z przyjaciółkami trochę andrzejki przyspieszyć, aby po prostu mieć pretekst do spotkania się, hehe.
  Ja tam już rozsyłam kartki świąteczne! :D U mnie w szkole wszyscy myślą "byle do świąt". Przygotowujemy też świąteczne wydanie szkolnej gazetki. :)
  Ostatnio pierwszy raz wysłałam kartki przez napiszkartke.pl - zgadzam się, że przesyłki nie dochodzą szybciej, ale jest to tańsza opcja, więc ja chyba skuszę się kolejny raz na skorzystanie z ich usług.
  Spokojnego tygodnia, Aniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Finlandia kojarzy mi się z...zorzą polarną, Muminkami, Laponią i świętym Mikołajem :)
  Andrzejek nie świętowałam, bo już dużo czasu minęło odkąd sobie ostatni raz wróżyłam :p
  Czy czuję już święta? Nie za bardzo... bo ani nie znalazłam czasu na to, aby poszukać prezentów, ani zbytnio nie widzę sklepowych witryn, bo raczej chodzę ostatnio w miejscach, gdzie nie ma sklepów z takimi wystawami :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Finlandia to przede wszystkim lasy, jeziora i ogromne przestrzenie. Nokia to też produkt fiński, chociaż obecnie przejęty przez Gatesa. Z portalu napisz.kartkę opłaca się korzystać jak jednorazowo wysyła się np. 10 pocztówek. Wolę wysłać 2-3 pocztówki miesięcznie, ale z prawdziwymi znaczkami :)

  OdpowiedzUsuń