niedziela, 7 grudnia 2014

# 35

Witajcie kochani!
Czy odwiedził Was wczoraj Mikołaj? U mnie niestety go nie było. To znaczy był, ale zostawił prezenty tylko dla mojej trzyletniej chrześnicy :)
Dzisiaj pocztówka z Tajwanu. Kiedy pierwszy raz spojrzałam na tą kartkę kompletnie nie mogłam dojść do wniosku co też ona przedstawia. Mój wzrok płatał mi dziwne figle, co powodowało, że widziałam jedynie kolorowe plamy. Jednak opis kartki wszystko mi wyjaśnił. Kartka związana jest z horoskopem chińskim i przedstawie przejście roku smoka w rok królika. Albo odwrotnie...nie pamiętam już :) Trzeba przyznać, że mieszkańcy Chin przywiązują sporą uwagę do znaków zodiaku. Twierdzą, że znak zodiaku ma znaczny wpływ na charakter i osobowość człowieka. Ja ostatnio w jednym z kalendarzy znalazłam wyjaśnienie swojego imienia. Coś tam się zgadzało, między innymi to, że jestem wrażliwa na piękno otaczającego mnie świata. Wiele rzeczy jednak kompletnie do mnie nie pasowało. Osobiście nie przywiązuję zbyt dużej uwagi do znaczenia imion. Nie czytam horoskopów, bo najzwyczajniej w świecie nie wierzę w to, co jest tam napisane.


A jak to jest u Was? Znacie znaczenia Waszych imion, wierzycie w to, że znak zodiaku w sposób znaczący wpływa na Wasz charakter?
Pozdrawiam.

4 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o znaczenie mojego imienia - to znam jakieś cechy charakteryzujące osoby o tym imieniu i muszę przyznać, że rodzice trafili w samo sedno, ponieważ wiele cech do mnie pasuje :)
  Horoskopy zdarza mi się czytać, ponieważ bardzo często najzwyczajniej w świecie mi się sprawdzają :p
  Co do cech charakteru kryjących się pod moim znakiem zodiaku, to także większość do mnie pasuje :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Yy tam, horoskopy to czytam raczej z nudów, gdy odwiedzam babcię, a wszystkie krzyżówki w gazecie już jej rozwiążę. Nie wierzę w nie głównie dlatego, że są bardzo, ale to bardzo ogólne, przez co zazwyczaj nie mają szans się nie spełnić. O swoim imieniu nie wiem nic jeśli chodzi o znaczenie. ;)
  Pocztówka jest przeurocza! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zakładki dotarły już jakiś czas temu - miałam jednak urwanie głowy i kompletnie o tym zapomniałam, przepraszam!
   Za przesyłkę bardzo dziękuję, niektóre z nich już są aktywnie wykorzystywane. ;)

   Usuń
 3. Najpierw zauważyłam tego króliczka, a dopiero po przeczytaniu opisu - smoka. :)
  Ja czytam horoskopy w programie telewizyjnym, jak są pozytywne, to się cieszę, ale najczęściej już na drugi dzień o nich zapominam, a jak są negatywne, to staram się w nie nie wierzyć. Z kolei jeśli chodzi o imię, to moje znaczy księżniczka, kiedyś czytałam, jakie cechy mają Sary, coś tam się zgadzało. ;)

  OdpowiedzUsuń