wtorek, 7 kwietnia 2015

# 53

Witajcie drodzy Czytelnicy!
Jak minęły święta? W niektórych rejonach Polski lany poniedziałek był dosyć śnieżny. Czy u Was też? Dzisiaj mało wstępu, bo w poście będzie dłuższa prywata :)
Oto urokliwa pocztówka z Finlandii. Z tego państwa zawsze przychodzą do mnie piękne kartki. Rauma to jedno z najstarszych miast w Finlandii. Powstało w 1442 roku! Miasto to pełni funkcję postu morskiego i zajmuje piąte miejsce pod względem wielkości w państwie. Samo centrum tego miasta zostało wpisane na listę UNESCO ze względu na doskonale zachowaną drewnianą zabudowę historyczną. Rauma to również rodzinne miasto Miki Kojonkoskiego - znanego trenera skoczków narciarskich ( jak ktoś się interesuje to wie, że ten pan w Zakopanem zawsze puszczał skoczków taką ogromną rękawicą z napisem "I Love Zakopane"  :) ). Naprawdę ładna pocztówka :)

Teraz czas na prywatę. Moi korespondenci wiedzą, że już jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pewien
pomysł. Otóż w maju swoje 25 urodziny będzie obchodził mój chłopak. Z tej okazji chciałabym mu wręczyć jak najwięcej kartek urodzinowych. Moim marzeniem jest, aby było ich 250. Sama nie uzbieram takiej liczby. Chcę prosić Was drodzy Czytelnicy o pomoc. Każdy z Was może wysłać "Kartkę dla Grzesia". Kartki będą wysyłane na mój adres. Dlaczego? Już tłumaczę. Nie podam adresu chłopaka bez jego wiedzy i zgody. A sami wiecie, że gdybym go zapytała o zgodę to niespodzianka przestałaby nią być. Jeśli to możliwe prosiłabym o umieszczenie karki w kopercie. Znajdzie się ktoś chętny żeby wypisać i wysłać kartkę? Proszę zapytajcie znajomych, wstawcie podlinkowany baner na blogu. Bardzo chciałabym, żeby się udało. Bardzo, bardzo :)

7 komentarzy:

 1. u mnie na szczęście śniegu nie było, śliczna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie obyło się bez śniegu, ba, nawet było słoneczko i zaliczyłam spacer po molo (na święta otworzyli bramki i można było korzystać z tego dobrodziejstwa bezpłatnie :D)
  przepiękna karteczka z Finlandii! zazdroszczę takiego nabytku :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do turystycznych pocztówek z Finlandii nie mam aż takiego szczęścia, ale za to kartki z Małą Mi bardzo lubię i cieszę się, gdy przylatują one do mnie właśnie z tego państwa :)
  Ja bardzo chętnie wyślę kartkę z okazji urodzin i postaram się wkleić baner na bloga - za pamięci zrobię to już teraz :) Jeśli znajdę do Ciebie maila to zaraz się też odezwę w sprawie adresu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna pocztówka, całkowicie w moim guście:)
  Ja również mogę wysłać pocztówkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. aaa, już wszystko jasne, ode mnie kartka poleci na pewno! ale czekaj, to Grzesiek nie czyta Twojego bloga? jak to tak?! :)
  zaraz wstawiam baner na bloga.
  mam podobną kartkę z Finlandii, ta sama czcionka i też widok z góry, tylko miasteczko inne. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też bardzo chętnie się dołączę :) Czekam na adres - może mailowo? :)

  OdpowiedzUsuń