środa, 12 listopada 2014

# 31

Moi drodzy jak Wam minął weekend? Czy podobnie jak mi stanowczo za szybko? I co z tego, że był dłuższy. Trochę bardziej się przez to rozleniwiłam i problem z porannym wstawaniem stał się jeszcze większy. O której rano wstajecie wybierają się do pracy/szkoły? Mój budzik zaczyna trajkotać o 5:40. Za oknem jest wtedy ciemno i mam wrażenie, że budzę się w samym środku nocy.
Dzisiaj pocztówka z Węgier. Dostałam ją w ramach prywatnej wymiany. Jak już wspomniałam w którymś poście - choruję na pocztówki z tego kraju :) Znacie takie powiedzenie: "Polak, Węgier - dwa bratanki i do szabli i do szklanki"? Rzeczywiście Węgrzy bardzo lubią Polaków. Chociaż muszę Wam przyznać, że kiedy po raz pierwszy odwiedziłam Madziarów w 2001 roku miałam niemały problem ze znalezieniem noclegu. Węgrzy uważali wówczas, że Polacy to bałaganiarze, nadużywają alkoholu, są hałaśliwi i kłótliwi. Sami zapracowaliśmy sobie na taką opinię. Będąc na basenach, widziałam, że tylko Polacy potrafią wejść do wody z alkoholem w rękach. Nie reagują przy tym na polecenia ratowników. Na szczęście z biegiem czasu to się zmieniło.
Budapeszt jest przepięknym miejscem. Polecam rejs Dunajem wieczorną porą. Wrażenia niesamowite :)
Jeśli kiedykolwiek umawialiście się na wymianę z kimś z Węgier i wymiana się udała, proszę podajcie mi namiary na tą osobę :)

4 komentarze:

 1. Ładna pocztówka. Budapeszt to rzeczywiście piekne miasto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to teraz budzę się 3-4 w nocy, wyspana, a jak wstaję o 6 to jestem strasznie nie przytomna :/ Śliczna pocztówka !

  OdpowiedzUsuń
 3. Pocztówka bardzo ładna i to ze stolicy ;) Ja mam niewiele pocztówek z tego kraju - w większości to te, co sobie sama kupiłam, będąc tam, haha. :D
  Mnie mama budzi o 6.30, do szkoły mam zazwyczaj na 7.45... Chociaż bardziej niż ciemne poranki przygnębiają mnie mroczne popołudnia - dzisiaj szłam pieszo przez moją wioskę o 16 i już było tak ponuro.
  List dotarł w poniedziałek, ale nawet nie miałam chwili, by dać Ci znać. Odpiszę na pewno w tym tygodniu. Dziękuję, że tyle napisałaś! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Weekend minął zbyt szybko, chociaż spędziłam go bardzo mile, bo na wycieczkach :) Dzisiaj wstałam o 8, aby zdążyć na uczelnię, jednak jutro muszę wstać przed 6 :/ Mam nadzieję, że chociaż mój kocur nie obudzi mnie w środku nocy i da mi się wyspać :)
  Pocztówka bardzo ładna, ja mam tylko jedną kartkę z tego państwa.

  OdpowiedzUsuń